Податки, бізнес, економіка

FiFishki Нравится 0
Это ваш канал? Подтвердите владение для дополнительных возможностей

Про податки, бізнес та економіку простою мовою: аналітика, консультації, тренди в Україні та світі
Зворотній зв'язок: @Pirato_Boy
Гео и язык канала
Украина, Украинский


Гео канала
Украина
Язык канала
Украинский
Категория
Бизнес и стартапы
Добавлен в индекс
08.12.2017 12:57
Последнее обновление
17.12.2018 09:19
12 Feb, 11:34 (308 дней назад)
Визначення роялті: новації 2018 року

В статті "Визначення роялті: новації 2018 року" електронного видання "Бухгалтер&Закон" Влада Карпова проаналізувала що ж змінилось у визначенні терміна "роялті"

З початку року внесено зміни до терміну "роялті". Однак, по суті, додано лише нові критерії, за наявності яких отримані платежі не вважаються роялті.

Зокрема, за новими правилами не вважаються роялті також платежі, отримані за:

– придбання примірників (копій, екземплярів) об'єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра);

– передання права на розповсюдження примірників програмної продукції без права на їх відтворення або якщо їх відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем.

Фактично нові правила запроваджують додаткові обмеження стосовно роялті, що відносяться до програмної продукції. Причому податківці наводили подібні обмеження й раніше, тільки відбувалося це на рівні роз'яснень.

До того ж така практика відповідає міжнародним нормам, що видно з Коментарів до Типової конвенції ОЕСР (до ст. 12 Конвенції) і Коментарів до статей Типової конвенції Організації Об'єднаних Націй про уникнення подвійного оподаткування у відносинах між розвинутими країнами та країнами, що розвиваються (Типова конвенція ООН).

https://goo.gl/u6R9AF
Визначення роялті: новації 2018 року
Що змінилося Законом № 2245 норми пп. 14.1.225 ПКУ викладено в новій редакції. Однак, по суті, додано лише нові критерії, за наявності яких отримані платежі не вважаються роялті. Зокрема, за новими правилами не вважаються роялті також платежі, отримані за: – придбання примірників (копій, екземплярів) об'єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра); –…